STADION NARODOWY

STADION NARODOWYStadion Narodowy w Warszawie to jeden ze stadionów piłkarskich, który powstał na turniej Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012™. Zakończenie budowy stadionu zakończyło się w listopadzie 2011 roku. Stadion Narodowy powstał w niecce byłego Stadionu Dziesięciolecia.

http://www.stadionnarodowy.org.pl/

Stadion znajduje się 3,5 km od naszego Hostelu, można dojechać linią tramwajową nr 7 lub 3, bądź też dojść pieszo.

Narodowe Centrum Sportu Sp. z o.o.

Al. Księcia J. Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa

W OPARACH ABSURDU

Niezwykle przytulna knajpka o oryginalnym wystroju. Meble przywieziono z Łodzi i niektóre z pewnością pamiętają jeszcze przedwojenne czasy. W oparach absurdu odbywają się koncerty, wernisaże i recitale. Osoby, które lubią być na bieżąco, mogą wpisać swój telefon lub adres emaliowy do specjalnego zeszytu, a wszelkie informacje o imprezach będą docierały nich indywidualnie.
Kawiarenka otwarta jest codziennie od południa do ostatniego gościa.

ul. Ząbkowska 6
www.oparyabsurdu.pl

SKŁAD BUTELEK

To miejsce tętniące muzyką. Szare, odrapane mury kryją w sobie pozornie surowe, ale w rzeczywistości niezwykle przytulne wnętrze. Meble tworzące nastrojowy klimat przyjechały do Składu z różnych stron Polski. Aby je odnaleźć, właścicielki organizowały długie wyprawy poszukiwawcze i znajdowały je w przedziwnych miejscach, np. na strychach starych spichlerzy, w stodołach, zajazdach i mazurskich dworkach. Skład to miejsce pokazów kina (w każdy czwartek), teatru, prezentacje obrazów, fotografii, organizowanie koncertów, tańców, śpiewów i wspólnego przebywania. Skład butelek czynny jest do 3 dzwonka, z którym wiąże się niezwykła historia..

ul. 11 Listopada 22
www.skladbutelek.pl

ŁYSY PINGWIN

To kawiarnia i galeria w jednym. Można tu również coś przekąsić, a przy okazji obejrzeć wystawy grafik, fotografii lub malarstwa. Właścicielem jest Szwed, zapalony podróżnik. Pomysł na nazwę narodził się podobno gdzieś między Sztokholmem a polskimi górami. Przyjeżdżają tu ludzie z całej Warszawy, a nawet z całej Polski. Często imprezy organizowane są spontanicznie.

ul. Ząbkowska 11
www.lysypingwin.pl

KINA I TEATRY

Nowe Kino Praha

ul.Jagiellońska 26
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www: www.novekino.pl/kina/praha

Teatr Nowy Praga

ul. Otwocka 14
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www: www.teatrpraga.pl

Teatr Wytwórnia

ul. Ząbkowska 27/31 (wejście od ul. Markowskiej)
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www: www.teatrwytwornia.pl

Teatr Powrzechny
ul. Jana Zamoyskiego 20
www: www.powszechny.com

 

ul. Otwocka 7
01-759 Warszawa

(22) 818 00 65